KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DO KSIĄŻEK

SMA Scan Master 1

Scan Master 1 firmy SMA jest wszechstronnym dziełowym, planetarnym skanerem do skanowania książek, gazet, zdjęć, map, planów architektonicznych oraz innych dokumentów do formatu A1.

Skanowanie  niezależne od zewnętrznego oświetlenia.
Specjalna listwa LED pozbawiona ultrafioletu i promieniowania podczerwonego gwarantuje nieszkodliwe i równomierne oświetlenie. Źródło światła umieszczone jest wewnątrz głowicy skanującej, która przemieszcza się nad skanowanym obiektem, dzięki czemu skaner może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Jasne światło słoneczne lub intensywne oświetlenie biurowe nie ingeruje w proces skanowania. Ponadto nie występuje tutaj żadne dodatkowe źródło światła irytujące operatora podczas pracy.  Proszę zwrócić uwagę na fakt, że zewnętrzne źródła oświetlenia są bardziej szkodliwe dla oryginałów niż oświetlenie wykorzystywane w Scan Master 1.

Technologia wysokiej jakości kolorowych skanów.
Scan Master 1 wyposażony jest w unikalny moduł skanujący, który zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Oferuje trzy tryby pracy Czarno-Biały, Skala Szarości i Kolorowy, wszystkie trzy w zdumiewającej rozdzielczości optycznej 1200 dpi.

Łatwa praca w sieci
Scan Master 1 jest skanerem sieciowym, wyposażonym w interfejs komunikacyjny TCP/IP, umożliwiający korzystanie z niego bez pośrednictwa komputera.

Ultraszybka prędkość skanowania
Scan Master 1 został zaprojektowany dla aplikacji, gdzie prędkość ma znaczenie. Z prędkością poniżej 3 sekund (A1, 300 dpi) jest najszybszym tego typu skanerem. Szybkość skanowania i technologia interfejsu (TCP/IP) oferuje najwyższą wydajność pracy.

Wszechstronny, uniwersalny, wydajny…
Scan Master 1 jest dostępny w wielu wersjach. Standardowa wersja wyposażona jest w elektryczną kołyskę do książek o grubości grzbietów do 35 cm. Dla grubszych książek skaner może zostać wyposażony w kołyskę XXL. Dla digitalizacji płaskich oryginałów formatu A1 może zostać wyposażony w płytę dociskową. Kołyska do książek i skaner mogą być sterowane ręcznie, za pomocą komputera lub poprzez panel sterujący.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Typ skanera

Do książek A1

Rozdzielczość optyczna

300/600/1200 dpi

Prędkości skanowania

3 sekund - 300 dpi, kolor
12 sekund- 600 dpi, kolor

Obszar skanowania

915 mm x 635 mm

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows 2000 Professional
Windows XP Home edition/Professional
Windows Vista
Windows 7/8

Kołyska do książek

Standard: Elektryczna dla książek o grubości do 35 cm
Opcjonalnie: Elekrtyczna XXL dla książek o grubości do 50 cm
Inne kołyski na żądanie

Dodatkowe opcje

 

 
  • automatycznie podnoszona szyba
  • manualnie podnoszona szyba
  • możliwość skanowania bez użycia szyby
  • możliwość demontażu szyby bez użycia narzędzi

 

Wymiary

Długość:     118 cm
Szerokość: 104 cm
Wysokość: 104 cm

Waga

85 kg (bez PC i Monitora)